zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Slunce, seno, Pavlišov oživí pověsti i historické události

Slunce, seno, Pavlišov (Foto: Alena Hlava)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Pražská divadla A studio Rubín a Chemické divadlo opět spojila síly s broumovskými lokálními spolky a připravila divadelní inscenaci v podobě pouti krajinou. Už v pořadí druhá meditační túra vedoucí do Chaty pod Korunami vtáhne diváky do fenoménů a příběhů spjatých s bezprostředním okolím. Inscenaci Slunce, seno, Pavlišov společně vytvářejí režisér a autor Vojtěch Bárta a dramaturgyně Dagmar Fričová a Lucie Ferenzová. Bájné i reálné postavy ztvární Vojtěch Hrabák, Šimon Krupa, Tereza Hofová, Halka Třešňáková, Zbyšek Humpolec, Jana Kozubková a spolky i jednotlivci z místní komunity. Představení se odehraje 25. a 26. června 2024. Vstupenky jsou již nyní dostupné na www.astudiorubin.cz.

„Podobně jako v minulém roce, kdy jsme zde odehráli představení Pivo, hlína, Pavlišov, navazujeme na lokální tradici martínkovické túry do hor. Během našeho představení si diváci mohou kromě malinového sirupu vychutnat krásu okolí i sílu legend a příběhů, které se na tomto území děly a dějí dodnes,“ představuje ideu představení dramaturgyně a šéfka A studia Rubín Dagmar Fričová.
Během devíti zastávek na trase Martínkovice – Chata pod korunou se diváci setkají s navrátilými broumovskými vlky, kteří rozdělují společnost, možná narazí na mariánské zjevením v Suchém dole, budou svědky vraždy dvou německých farářů, dozví se, proč a jak se textilie z broumovska dostávají do rukou afrických králů anebo na vlastní kůži zažijí slavnost pořádanou místními spolky.
„Oproti minulému roku jsme se více zaměřili na tematizaci současnosti a reflexi témat, které jsou pro region aktuální. I diváci, kteří se s námi na túru vydali v loňském roce, tak zažijí opět něco nového,“ dodává Fričová.

Inscenace spojuje tvůrce z pražského A studia Rubín a Chemického divadla, kteří se zaměřují na osobité multižánrové tvary s aktuálními společensko-politickými tématy. Divadelní pouť režíruje Vojtěch Bárta, dramaturgicky ji zaštitují Dagmar Fričová a Lucie Ferenzová. Historické a mýtické postavy zahrají Vojtěch Hrabák, Šimon Krupa, Tereza Hofová, Halka Třešňáková, Zbyšek Humpolec, Jana Kozubková, pěvecký sbor Clari Cantus, Divadelní soubor Kolár Police nad Metují a další spolky a jednotlivci z místní komunity.
Slunce, seno, Pavlišov se uskuteční dvakrát, a to v úterý 25. a ve středu 26. června. Druhé představení se odehraje v rámci mezinárodního festivalu Regiony Hradec Králové. Divadelní pouť nabídne dva paralelní začátky na dvou různých místech. Do Martínkovic se diváci mohou dopravit buď poutnickými a historickými autobusy nebo vlastní dopravou. Více informací najdou na www.astudiorubin.cz. Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Státního fondu kultury ČR.

19.6.2024 13:06:46 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zveme ...

V Broumově připravují Dobré dílo

Vizuál k inscenaci

V broumovském klášteře vzniká nová autorská divadelní inscenace Dobré dílo s podtitulem Bouška – Reynek ...celý článekČasopis 30 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

GVUO představuje fenomén skrývání identity v současné malbě

Bez tváře

Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO), příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, představuje fenomén celý článek

další články...