zvláštní poděkování
Quantcom.cz

V Broumově připravují Dobré dílo

Vizuál k inscenaci

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V broumovském klášteře vzniká nová autorská divadelní inscenace Dobré dílo s podtitulem Bouška – Reynek – Opasek – Škvorecký – Stryjová – Kryl o osobnostech, která bude mít 15. srpna 2024 premiéru v broumovském klášteře. Komorní divadelní „meditace“ o historii (nejen) Broumovska a osobnostech spjatých s krajem pod Hvězdou vzniká k 20. narozeninám Agentury pro rozvoj Broumovska.

Představení připomene životy a dílo Sigismunda Ludvíka Boušky, Jana Anastáze Opaska, Josefa Škvoreckého, Karla Kryla, Marie Stryjové a dalších osobností spojených s krajem pod Hvězdou. Na inscenaci z autorské dílny režiséra Radovana Lipuse a básnířky, překladatelky a dramatičky Renaty Putzlacher se budou podílet hostující profesionální i místní amatérští herci.
„Když jsem byla před deseti lety přizvána nadšenci ze Vzdělávacího a kulturního centra Broumov k napsání divadelní hry mapující (nejenom) tisíciletou historii Broumovska, dostaly se mi do ruky materiály, týkající se tohoto regionu a revitalizace kláštera. Po prvních inspiracích nastala doba intenzivních studií, strávila jsem spoustu hodin v knihovnách, protože jsem chtěla vědět víc o prvních osadnících, benediktínech, architektech i obyčejných lidech. Text hry jsme začali během zkoušek měnit a jelikož materiálu bylo mnoho, museli jsme příběhy některých postav zkrátit. V srpnu 2015 roku se konala premiéra HRA-NIC-e v novém multifunkční sále Dřevník v zahradě broumovského kláštera. Hra se setkala s přízní diváků i kritiků, a tak jsme si slíbili, že se k některým postavám a událostem vrátíme v komornější verzi, věnované 20. století. Dobrým dílem splácím tento dluh,” uvedla autorka scénáře Renata Putzlacher.

Premiéra nové inscenace se uskuteční ve čtvrtek 15. srpna od 19 hodin v Opatských sálech broumovského kláštera. V pátek 16. 8. od 19 hodin a v sobotu 17. 8. od 14 hodin pak na premiéru naváží dvě reprízy. Vstupenky za 330 a 150 Kč lze už nyní zakoupit v předprodeji na smsticket.cz nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Na místě pak bude vstupné za 390 a 190 Kč. Inscenaci připravuje Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov. K inscenaci vznikly také originální autorské tisky od Jakuba Horského z grafického studia Upupæpop, které je možné zakoupit v kanceláři Agentury pro rozvoj Broumovska.

www.aprb.cz

22.7.2024 12:07:53 Redakce | rubrika - Zveme ...