zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 27. týden

Michal Tučný

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Michal Tučný po 25 letech aneb Už nikdo neví
Hudební setkání "posledního kovboje" Michala Tučného a jeho přátel (1994). Scénář M. Čepelka. Kamera J. Osten. Režie E. Sedlář. Červená řeka, Poslední kovboj, Rád se brouzdám rosou, Snídaně v trávě, Báječná ženská, El Paso, Prodavač, Tam u nebeských bran, Všichni jsou už v Mexiku a ve výčtu dalších hitů zpěváka Michala Tučného bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Dodnes zní ze všech rádií i televizí a na Tučného mnozí stále vzpomínají jako na krále české country. Většina jeho hitů zazní i ve vzpomínkovém pořadu sestaveném z archivních klipů i koncertního vystoupení v Country klubu na pražském Smíchově. Mezi skladbami si Michal Tučný povídá s kamarády, se skladatelem a zpěvákem Janem Spáleným, vítězem závodů Rallye Dakar Karlem Lopraisem a horolezcem Josefem Rakoncajem. A na konci koncertu zpěvák obdrží Platinovou desku za 800 tisíc prodaných nosičů a zároveň pokřtí novou desku Jižanský rok. Spolu s textařem Zdeňkem Rytířem si pak zazpívají hit 20. století má na kahánku. Poslední zpěvákovo přání, aby se všichni setkali zase za 25 let, se už bohužel nevyplnilo. Odešel za rok poté.
Vysílání: 05.7., 20.15 hod., ČT art

Pouze pro Plavce
Populární country skupina Rangers – Plavci. Raný televizní koncert uvádíme u příležitosti výročí 60 let od jejího založení (1971). Uvádí P. Nárožný. Scénář J. Švehla. Kamera K. Holub. Režie M. Sobota. Jedna z prvních folk a country kapel u nás se jmenovala Rangers a vznikla v roce 1964. V době normalizace se musela počeštit a zvolila si jméno Plavci. Pořad zachycuje skupinu v jejích počátcích. Je natočen v televizním studiu s diváky, v koncertní podobě a s vtipným průvodním slovem Petra Nárožného. Dnes slavný herec tehdy ještě nebyl známý, jeho herecká kariéra se rozvinula o několik let později v pražském Činoherním klubu. Členy kapely byli Radek Tomášek (kytara), Miroslav Řihošek (banjo), Milan Dufek (zpěv), Jan Vančura (kytara), Jiří Veisser (housle) a kapelník Antonín Hájek (kontrabas). Texty k převzatým melodiím napsali převážně A. Hájek a M. Dufek. V pořadu zazní hity Nos pro trable, Vina vína, Modrý měsíc, 500 mil, Pojďte sem, Láska je věc kouzelná, O málo víc a další. Kapela hraje ve svém nejlepším obsazení, ve vrcholné formě, a posluchač může ocenit třeba vynikající jiskřivé vokály a jejich souhru ve vícehlasech.
Vysílání: 05.7., 21.45 hod., ČT art

24.6.2024 11:06:16 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 31. týden

Pavel Bobek

Jak se kalila hudba: Základní rytmus
Funky, beat, rock, soul, rhythm & blues i jazz. Annie Lennox, Pat Boon ...celý článek


Pražský výběr - Symphony Bizarre

Michal Kocáb (Pražský výběr - Symphony Bizarre)

Pražský výběr - Symphony Bizarre
K 70. výročí narození českého hudebního skladatele a zpěváka M. Kocába. Ve ...celý článek


Hudební tipy 30. týden

Žalman & spol.

Televizní písničky a songy Michala Bukoviče
Karel nese asi čaj, Malý dům nad skálou, Řidič tvrdý chleba má, ...celý článekČasopis 30 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Festival FALL v září znovu propojí umění

Festival FALL

V září se v Centru současného umění DOX uskuteční druhý ročník mezioborového Festivalu umění, literatury a vzd celý článek

další články...