zvláštní poděkování
Quantcom.cz

V Divadle BRAVO! se opět propojí hudba a akrobacie

Kmeny

autor: Zuzana Bönisch  

zvětšit obrázek

Projekt KMENY představili Losers Cirque Company poprvé už v roce 2021. Nyní se tři geniální muzikanti Dan Bárta, Ondřej Havlík - Endru a Jen Hovorka znovu spojují a vrací se se show, která nemá v Česku obdoby. Diváci se mohou i tentokrát těšit na akrobatické triky Lůzrů, dokonale promyšlený light design a fascinující projekci. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Goout.net.

Jeden z nejvýraznějších umělců české hudební scény Dan Bárta divákům ukáže, proč ho nazývají „králem improvizace“. Když k tomu pak EnDru a Jen Hovorka přidají svůj mistrný beatbox a looping (techniku vrstvení jednotlivých zvukových smyček), vznikne jedinečné hudební dílo. Třešničku na dortu tomu však dodají právě špičkoví performeři z Losers Cirque Company, kteří se zcela podřídí jejich rytmům.
„Podoba Kmenů vznikla náhodou. S Endruem jsme již spolupracovali na naší druhé inscenaci The Losers a znal jsem možnosti improvizace, beatboxu a loopingu. Když jsem ale viděl improvizační večer Dana Bárty a Endrua, měl jsem touhu ukázat divákům koncert propojený s akrobacií, tancem, lightdesignem a projekcemi,“ prozradil autor projektu, režisér a principál Lůzrů Petr Horníček. Téma národnostních a sociálních kmenů bylo podle něj jasné hned od začátku, jelikož jsou stejně barevné, jako je i hudební a pohybová improvizace perfomerů.
„Fascinující představení, které graduje během večera až k nadšenému zjištění, že to tak má být. Zkušenost, skromnost a ohromný talent má každý z aktérů. Smekám,“ zhodnotil show český zpěvák Jiří Korn. Zájemci mohou KMENY zhlédnout v Divadle BRAVO! 7. prosince a 8. prosince 2023 vždy od 19:00 hod.

22.11.2023 15:11:18 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nejbližší (Činoherní klub)

Časopis 08 - sekce

OPERA/ TANEC

2 x Sedlák kavalír

Komedianti / Sedlák kavalír

Backstage: Komedianti / Sedlák kavalír
Časosběrný dokument sleduje na scéně pražské Státní opery vznik nové celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výstava Bond in Motion

Bond in Motion  (Foto: Havas Prague)

Výstava Bond in Motion poprvé v Česku představuje přes 75 exponátů nejen z bohatého vozového parku filmového J celý článek

další články...